به نام خدا

با سلام امروز اموزش تصویری و خیلی ساده یک جعبه به شکل مکعب مستطیل داریم. من این جعبه رو برای نگهداری از مدارک ساختم و اندازه اش از یک ورق A4 بیشتر است. خب با نام خدا شروع می کنیم.

اندازه های کف جعبه:

طول= 35 سانتیمتر ، عرض= 22 سانتیمتر ، ارتفاع= 5/6 سانتیمتر

اندازه های در جعبه:

طول= 35 سانتیمتر + 3میلیمتر ، عرض= 22سانتیمتر + 3میلیمتر ، ارتفاع= 5/3 سانتیمتر

از لبه مقوا 5/6 سانتیمتر فاصله بگیرید و علامت بزننید. حالا عددصفر خط کش را روی خط5/6 سانت بگذارید و 22 سانتیمتر دیگر را علامت بزنید، این عرض جعبه است. دوباره 5/6 سانت دیگر هم علامت بزنید این لبه ی دیگر جعبه است.

حالا از جهت دیگر و لبه ی کناری مقوا اندازه های طول جعبه را شروع می کنیم. 5/6 سانتیمتر داخل شوید و علامت بزنید. حالا عددصفر خط کش را روی خط 5/6 قرار دهید و 35 سانت دیگر اضافه کنید، این طول جعبه است. خط کش را بلند کنید و روی خط 35 سنانت بگذارید و 5/6 سانت دیگر اضافه کنید.

با یک خودکار که دیگر نمی نویسد و جوهر ندارد یا یک چیز نوک تیز آرام روی خط ها بکشید (حتما این کار را بکنید) جعبه خیلی خوب و تمیز "تا" می شود.

حالا جعبه را روی جلد کارو پهن کنید (تاکید می کنم در این مرحله جلد کادو را نمی چسبانیم فقط آن را آماده می کنیم پس به هیچ وجه در این مرحله چسب نزنید) لبه های جعبه را به اندازه یک میلیمتر از لبه جلد کادو فاصله بدهید (حتما این کار را بکنید) حالا دور تا دورش را با مداد خط بکشید. یادتا باشد زمان قیچی کردن جلد کادو از روی خط ها حتما با یک میلیمتر فاصله از خط ها آن را قیچی کنید. یادتان نرود. علت این موضوع این است که موقع جمع کردن جعبه، جلد کادو کم می آید و لبه های جعبه به اندازه یک میلیمتر لخت می ماند و منظره زیبایی نخواهد داشت. بخصوص اگر قصد دارید جعبه هایتان را بفروشید به این جزئیات دقت کنید.کار دیگری که می توانید بکنید این است که از لبه های جلد کادو، یک تا 2 سانتیمتر اضافه بگذارید و به داخل جعبه برگردانید اینطوری جلدکادو مقاومت بیشتری خواهد داشت. بخصوص در جعبه هایی که اندازه آنها بزرگ است و یا استفاده زیادی دارند و مدام درشان باز و بسته می شود. حالا موقع چسب زدن است. به کف جعبه چسب می زنیم (فقط کف جعبه) و آن را روی جلد کادو می چسبانیم لبه های جعبه را روی خطهایی که روی جلد کادو کشیده اید قرار دهید تا هماهنگ شوند و جعبه از هر طرف کاملا روی جلد کادو قرار بگیرد.

من از یک جلد کادو چروک استفاده کردم که وقتی دست می کشید سطح آن برجستگی هایی دارد. قیمت آن 150 تومان است و یک عدد برای کار ما کافی است.

چهار برش کوچک به چهار گوشه مقوا می دهیم تا لبه ها جمع شود و بالا بیاید و جعبه از حالت تخت بیرون بیاید. یادتان باشد ما برعکس همیشه این لبه ها را از داخل چسب زده و به بیرون جعبه می چسبانیم ممکن است بگویید اگر این کار را بکنیم لبه ها پیداست و زشت می شود. درست است اما وقتی جلد کادو، جعبه را بپوشاند این نقص برطرف می شود و نمای داخلی جعبه هم زیبا خواهد بود. انشاءا...

حالا که لبه های جعبه را چسباندید و شکل جعبه درست شد، به پهلوهای جعبه چسب بزنید و لبه جلد کادو را بالا بیاورید و به پهلوی جعبه بچسبانید و خوب دست بکشید تا هوا زیر آن نماند و خوب بچسبد حتی می توانید آن را روی زمین قرار دهید و محکم دست بکشید نتیجه کار بهتر خواهد شد. اگر لبه اضافی گذاشته اید، آن را چسب بزنید و به داخل جعبه بچسبانید و خوب و محکم فشار دهید. وقتی تمام لبه ها را چسباندید اضافه ها را قیچی کنید.

ساختن در این جعبه هم دقیقا به همین شکل است. فقط در اندازه ها کمی تفاوت دارند که باید بسیار دقت کنید.

حالا اگر از این آموزش راضی بودید برای من و خانواده ام دعا کنید ممنون می شوم

                                                                          

                            دوستدار شما مهتاب آسمان از اهواز، استان خوزستانتاريخ : ۱۳۸۸/۸/٢٠ | ٥:٤٩ ‎ب.ظ | نویسنده : مهتاب آسمان | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.